Seçkin Yayınevi Kat Mülkiyeti Hukuku Necat Kurak

  Fiyat:
  1.290,00 TL
  İndirimli Fiyat (%11) :
  1.148,00 TL
  Kazancınız 142,00 TL
  Havale / EFT:
  1.125,04 TL
  Kargo Bedava
  Seçkin Yayınevi Kat Mülkiyeti Hukuku Necat Kurak
  Sanayileşme ve bunun sonucu köyden kente göçün hızlanması, şehirlerde konut ihtiyacının artması sonucunu doğurmuştur. Konut alanlarının yeterince üretilememesi nedeniyle mevcut arsalara önce çok katlı apartmanlar, son yıllarda ise bir veya birden fazla parsele birden fazla bloklar (apartmanlar) yapılmaya başlanmıştır. Böylece gerek apartmanlarda, gerek sitelerde sosyal ve kültürel yönlerden birbirinden farklı insanlar bir arada yaşamak durumunda kalmışlardır.
  Kat Mülkiyeti Kanununa göre; Kat malikleri, gerek bağımsız bölümlerini, gerek eklentileri ve ortak yerleri kullanırken doğruluk kaidelerine uymak, özellikle birbirini rahatsız etmemek, birbirinin haklarını çiğnememek ve yönetim planı hükümlerine uymakla yükümlüdürler. Bu sınırlar dahilinde kat malikleri bağımsız bölümlerini istedikleri gibi, ortak yerleri ise arsa payları oranında kullanmakta serbesttirler.
  Sosyal ve kültürel yönden farklılıklarımız; bağımsız bölümleri kullanırken veya ortak alanlardan istifade ederken beraberinde bencil davranışları da getirmekte olup birçok sorunlara ve çatışmalara neden olmaktadır. Ayrıca usulüne uygun yapılmayan genel kurul toplantıları ve kanunun aradığı oy sayısına ulaşmayan genel kurul kararları zaman ve emek kaybına yol açmaktadır.
  Uzun yıllar bu sorunların çözümünde uygulayıcı olarak çalışmış olan yazarın bu kitabı hazırlamaktaki amacı; apartman veya site yönetiminin sağlıklı olarak oluşturulmasına, genel kurul kararlarının kanuna uygun alınmasına, konut veya işyerinden, kat maliki veya kiracı olarak yararlananların birbirlerini rahatsız edici davranışlardan kaçınmalarına ve ortak alanlardan istifade ederken başkalarının haklarını çiğnememelerine yardımcı olmaktır.
  Dili: Türkçe
  Ebat: 17x25
  Sayfa Sayısı: 1080
  Barkod / ISBN: 9789750286667
  Kapak Türü: Ciltli
  Yayınevi: Seçkin Yayıncılık
   
  Diğer Özellikler
  Stok Kodu9789750286667
  MarkaSeçkin Yayınları
  Stok DurumuVar
  9789750286667

  PlatinMarket® E-Ticaret Sistemi İle Hazırlanmıştır.