Seçkin Yayınevi-Kişilik Hakkı Kapsamında Kişisel Verilerin Korunması-Onur Baskın

  Fiyat:
  280,00 TL
  İndirimli Fiyat (%11,1) :
  249,00 TL
  Kazancınız 31,00 TL
  Havale / EFT:
  244,02 TL
  Kişisel verilerin Medeni Hukuk bakımından korunması ancak kişilik hakkı hükümleri çerçevesinde yapılacak bir değerlendirme ile mümkündür. Kişilik hakkı bakımından korunan kişisel değerlerin bir bölümü aynı zamanda kişisel veridir. Bazı kişisel değerler ise kişisel veri olmamakla birlikte; bu kişisel değerler üzerinden kişisel verilere ulaşma ihtimali bulunmaktadır. Kişilik hakkı içerisinde korunan değerler; benzer şekilde kişisel verilerin korunması bakımından da önem arz etmektedir. Kişilik hakkının bir parçası olan kişisel veriler kişilik hakkı kapsamında da korunmalıdır.

  Kişilik hakkına ilişkin bazı kurumların Kişisel Verilerin Korunması Kanunu'nda yansımaları mevcuttur. Kişilik hakkının yeterli düzeyde korunması için gereken koruma yolları ve kurumlarının ne ölçüde kişisel verilere uygulanabileceğinin tespit edilmesi gerekmektedir. Kitabın içerisinde kişisel verilerin korunması hukuku kurumları ve Medeni Kanun içerisinde yer alan kişilik hakkına ilişkin kavramlar genel bağlamda değerlendirilmiştir.

  Bu bağlamda kitapta, kişisel verilerin işlenmesinde sorumluluk, kişisel verilerin işlenmesine hakim olan ilkeler, kişisel verilerin hukuka aykırı işlenmesi ve hukuka uygunluk sebepleri, kişisel verilere ilişkin koruma yollan "Önleme, Tespit, Durdurma, Maddi ve Manevi Tazminat Davaları" ve son olarak, taraflar, yetkili mahkeme ve zamanaşımı kavramları incelenmiştir.
  Kişilik Hakkı Kapsamında Kişisel Verilerin Korunması
  Onur Baskın
  Yayınevi:
  Seçkin
  Basım Tarihi:
  2021 Nisan
  Basım Yeri:
  Ankara
  Sayfa Sayısı:
  160
  Boyut:
  16x24
  Baskı:
  1
  ISBN/Ref:
  9789750267215
  Diğer Özellikler
  Stok Kodu9789750267215
  MarkaSeçkin Yayınları
  Stok DurumuVar
  9789750267215

  PlatinMarket® E-Ticaret Sistemi İle Hazırlanmıştır.