Seçkin Yayınevi Konut ve Çatılı İşyeri Kiralarında Sözleşmenin Sona Ermesi Hazal Sadırlı İncesu

  Fiyat:
  210,00 TL
  İndirimli Fiyat (%11) :
  187,00 TL
  Kazancınız 23,00 TL
  Havale / EFT:
  185,13 TL
  Kitapta, Türk Borçlar Kanunu'nun 347-352 maddeleri arasında yer alan konut ve çatılı işyeri kiralarına özgü sona erme halleri incelenmiştir.

  Türk Borçlar Kanunu'nun sistematiği de göz önüne alınarak kitabın birinci bölümünde konut ve çatılı işyeri kira sözleşmelerinin bildirim yoluyla sona ermesi ele alınmıştır. Burada kiraya verenin bildirimiyle, sonra da kiracının bildirimiyle sona erme halleri belirli ve belirsiz süreli kira sözleşmeleri yönünden ayrı ayrı incelenmiştir.

  İkinci bölümde ise konut ve çatılı işyeri kira sözleşmelerinin dava yoluyla sona ermesi ele alınmıştır. Bu bölümde kiraya verenden kaynaklanan ve kiracıdan kaynaklanan sona erme sebepleri iki ayrı başlık altında yer almaktadır. Kiraya verenden kaynaklanan sebepler; gereksinim sebebiyle sona erme, yeniden inşa veya imar sebebiyle sona erme, yeni malikin gereksinimi sebebiyle sona erme alt başlıkları ile detaylı olarak değerlendirilmiştir. Kiracıdan kaynaklanan sebepler ise yazılı tahliye taahhüdü sebebiyle sona erme, iki haklı ihtar sebebiyle sona erme, kiracının veya eşinin oturulabilir konutunun olması sebebiyle sona erme alt başlıkları ile detaylı olarak anlatılmaya çalışılmıştır.

  Bu kitapta, doktrindeki görüşlere ve Yargıtay kararlarına da yer verilerek konut ve çatılı işyeri kira sözleşmelerinin sona ermesinde hem uygulamada karşılaşılan sorunlara çözüm olmak hem de kiraya verenin ve kiracının hak ve yükümlülüklerinin neler olduğunun, bunların nasıl kullanılacağının belirlenmesi amaçlanmıştır.

  Konu Başlıkları
  Bildirim Yoluyla Sona Erme
  Dava Yoluyla Sona Erme
  Kiraya Verenden Kaynaklanan Sebeplerle Sona Erme
  Kiracıdan Kaynaklanan Sebeplerle Sona Erme

  Barkod : 9789750278754

  Yayın Tarihi : 2022 Temmuz

  Kapak Türü : Karton Kapak

  Kağıt Türü : I.Hamur

  Baskı Sayısı : 1

  Sayfa Sayısı : 192

  Ebat : 16x23,5

  Takım :

  Dili : Türkçe

  Ekler :

  Diğer Özellikler
  Stok Kodu9789750278754
  MarkaSeçkin Yayınları
  Stok DurumuVar
  9789750278754

  PlatinMarket® E-Ticaret Sistemi İle Hazırlanmıştır.