Seçkin Yayınevi Miras Paylaşım Davaları (Erhan Günay)

  Fiyat:
  490,00 TL
  İndirimli Fiyat (%11) :
  436,00 TL
  Kazancınız 54,00 TL
  Havale / EFT:
  427,28 TL
  Miras bırakanın malvarlığının, mirasçılara intikali üzerine mirasçılar arasında birçok uyuşmazlık çıkabilmekte, kimisi hakkından az pay verildiğini, kimisi kendisine düşen paydan hoşnut kalmadığını dile getirmektedir. Hakkına razı olmamaktan kaynaklanan miras kavgaları, terekeden pay isteyenlerle, bu payı tanımayıp vermek istemeyenler arasında oluşan çekişmeler uzar gider. Mirasçılar arasında zuhur eden böylesi bir sürtüşmenin ancak yasal düzenlemelere uygun bir çözüme kavuşturulmasıyla giderileceğinden kuşku bulunmamaktadır.

  Kitapta; terekenin korunması için alınacak gerekli önlemlerin neler olduğu, terekenin hakkıyla intikali için nasıl hareket etmek gerektiği, mirasın açılmasından sonra paylaşımdan önce mirasçılar arasında çıkabilecek çekişmelerden kaynaklanan davalar, miras paylaşımının nasıl yapılacağından doğan uyuşmazlıklara ilişkin davalar, mirasçının, miras payını diğer mirasçıya ya da üçüncü kişiye temlikinden kaynaklanan çekişmelere ilişkin davalar, elbirliği mülkiyetine tabi taşınmazlarda ortaklığın giderilmesi, paylaşma gibi konular, uygulama ve güncel Yargıtay kararları doğrultusunda incelenmiştir.

  Kitabın yeni baskısında; özellikle ek bölüm-sorunlar ve çözümler kısmına yapılan yeni eklemelerle, uygulamanın benimsediği çözümler yargı kararları yönüyle yansıtılmıştır.

  Konu Başlıkları
  Terekenin Korunması Önlemleri
  Miras Ortaklığına Temsilci Atanması
  Miras Paylaşma İstemi
  Miras Paylaşma Kuralları
  Elbirliği Mülkiyetini Paylı Mülkiyete Dönüştürme
  Miras Paylaşım Sözleşmesi
  Miras Payının Temliki
  Mirasçıların Miras Payları
  Mirasçılık Sıfatının Yitirilmesi
  İlgili Yargıtay Kararları

  Barkod: 9789750268663
  Yayın Tarihi: Mayıs 2021
  Baskı Sayısı:  3
  Ebat: 16x24
  Sayfa Sayısı: 376
  Yayınevi: Seçkin Yayıncılık
  Kapak Türü: Karton Kapaklı
  Dili: Türkçe
  Diğer Özellikler
  Stok Kodu9789750268663
  MarkaSeçkin Yayınları
  Stok DurumuVar
  9789750268663

  PlatinMarket® E-Ticaret Sistemi İle Hazırlanmıştır.