• Tüm Kategoriler
  • Seçkin Yayınevi Tıp Alanında Kişisel Verilerin Açıklanması Suçu (Sabire Sanem Yılmaz)

   Fiyat:
   260,00 TL
   İndirimli Fiyat (%10) :
   234,00 TL
   Kazancınız 26,00 TL
   Havale / EFT:
   229,32 TL
   Yayınevi:Seçkin
   Basım Tarihi:2022 Ekim
   Basım Yeri:Ankara
   Sayfa Sayısı:376
   Boyut:16x24
   Baskı:6
   ISBN/Ref:9789750281198

   "Günlük hayatta bize komşumuz "Doktora gidiyorum." dediğinde hastalığını, ağrısının nerede olduğunu, yaptırdığı testleri, gebe olup olmadığını vs. gibi birçok şeyi merak ederiz ve soruların ardı arkası kesilmez. Genelde yanıt vermekten hoşlanmayan kişi, utanarak sorularınıza yanıt vermeye çalışır. Doktora gittiğinizde sorulan tüm sorulara tüm gerçekliği ile cevap vermek zorundasınızdır; çünkü tedavi sorulara verdiğiniz doğru cevaplar ile şekillenecektir. Kaygınız, bu en mahrem bilgileriniz yani kişisel verileriniz, başkaları tarafından bilindikçe daha da artar. Bazı durumlarda öyle bir hale gelir ki soruya cevap vermektense, tedavi olmaktan bile vazgeçebilirsiniz.
   Komşunuzun sorusuna vermiş olduğunuz cevabın başkalarına açıklanması ile hekiminizin ya da sağlık meslek mensubunun sizin hakkınızda tedavi nedeni ile öğrendiği kişisel verilerinizin başkasına açıklanması arasında elbette fark vardır.
   Kitabımın ikinci baskısında bu bağlamda tıp alanında kişisel verinin ne olduğunu, nereden doğduğunu, neden bugün bu kavramın önemli olduğunu, sağlık meslek mensubu tarafından hastanın kişisel verisinin açıklanmasının ne anlama geldiğini, yaptırımlarını, uluslararası ve ulusal düzlemde, Yargıtay içtihatları ve Anayasa Mahkemesi kararları ışığında ele almaya çalıştım. Kitapta güncellemeleri yaparken farklı noktalara da değinmeye çalıştım.
   Okurlarıma faydalı bir eser olması inancıyla." (Arka Kapak Yazısı)

   Konu Başlıkları

   Sır Saklama ve Kişisel Veri Kavramı
   Kişisel Verilerin Korunmasına İlişkin Düzenlemeler
   Kişisel Verilerin Hukuka Aykırı Olarak Verilmesi Suçu
   Bildirim Yükümlülüğü
   Diğer Özellikler
   Stok Kodu9789750281198
   MarkaSeçkin Yayınları
   Stok DurumuVar
   9789750281198

   PlatinMarket® E-Ticaret Sistemi İle Hazırlanmıştır.