• Tüm Kategoriler
  • Seçkin Yayınevi Uluslararası Hukuk-2 (Yusuf Aksar)

   Fiyat:
   155,00 TL
   İndirimli Fiyat (%10,6) :
   138,50 TL
   Kazancınız 16,50 TL
   Havale / EFT:
   135,73 TL

   2011'de başlayıp Mayıs 2017 itibariyle hala devam etmekte olan Suriye'deki çatışmalar, uluslararası hukukta kuvvet kullanma ile ilgili Birleşmiş Milletler Andlaşması'nın kabul ettiği sistemin silahlı çatışmaları önlemekte yetersiz kaldığının en önemli göstergelerindendir. Suriye ülkesi başta olmak üzere birçok coğrafyada uluslararası terörizmle mücadele bakımından da Birleşmiş Milletler Sisteminin başarısız olması, devletlerin sınırlarının ötesinde terörizmle mücadele temelinde meşru müdafaa amaçlı kuvvet kullanmasını zorunlu hale getirmiştir. Bu anlamda, Türkiye'nin, Suriye'nin kuzeyinde gerçekleştirdiği ve Fırat Kalkanı Operasyonu olarak bilinen kuvvet kullanma eyleminin de içinde değerlendirilebileceği "isteksiz ya da aciz Devlet" görüşü eserde detaylı olarak ele alınmaktadır.

   Karşılaşılan sorunlara çözüm bulmaya çalışan uluslararası hukukun, her geçen gün yeni gelişmelere ve uygulamalara konu olması sebebiyle, Teoride ve Uygulamada Uluslararası Hukuk-II adlı çalışmanın, işbu son gelişmeler ve olaylar çerçevesinde yeniden gözden geçirilmesi ve güncellenmesi zorunlu olmuştur. Bu bağlamda, özellikle uluslararası yargı kararları ile uluslararası hukuk alanındaki en son çalışmalara oldukça geniş yer verilmeye çalışılmıştır.

   Kitabın güncellenen yeni baskısında, Uluslararası Ceza Mahkemesi'nin günümüze kadar gerçekleştirdiği uygulamalar ve verdiği kararlar, Silahlı Çatışmalar Hukuku ve Uluslararası Ceza Mahkemesi adlı Bölümde ele alınarak gözden geçirilmiş ve mahkemenin uygulamaları hakkında genel değerlendirmelere de yer verilmektedir." (Arka Kapak Yazısı)

   Konu Başlıkları

   Deniz Hukuku
   Kuvvet Kullanma
   Silahlı Çatışmalar Hukuku ve Uluslararası Ceza Hukuku
   Uluslararası Hukukta Sorumluluk
   Uluslararası Uyuşmazlık Çözüm Yolları
   İnsan Hakları Hukuku

   Barkod: 9789750270826
   Yayın Tarihi: Eylül 2021
   Baskı Sayısı:  6
   Ebat: 16x24
   Sayfa Sayısı: 480
   Yayınevi: Seçkin Yayıncılık
   Kapak Türü: Karton Kapaklı
   Dili: Türkçe
   Diğer Özellikler
   Stok Kodu9789750270826
   MarkaSeçkin Yayınları
   Stok DurumuVar
   9789750270826

   PlatinMarket® E-Ticaret Sistemi İle Hazırlanmıştır.