• Tüm Kategoriler
  • Seçkin Yayınevi Uygulamada Fikri ve Sınai Mülkiyet Hakları ve Haksız Rekabet Davaları (İlhami Güneş)

   Fiyat:
   259,00 TL
   İndirimli Fiyat (%10) :
   233,00 TL
   Kazancınız 26,00 TL
   Havale / EFT:
   228,34 TL
   6769 Sayılı Sınai Mülkiyet Kanunu 10 Ocak 2017'den beri yürürlükte olup Türk Fikri ve Sınai Haklar sisteminde ciddi yenilikler sağladığından kitabın güncellenmesi gerekmiştir. Önceki baskılardaki bilgilere ek olarak, kitaba yeni içtihatlar ve yeni yaklaşımlar yansıtılmış bulunmaktadır. Kitap, gerek sınai haklar gerekse haksız rekabet çekişmelerini yasa, uygulama ve içtihat boyutuyla ele almaktadır. Uyuşmazlıkların nitelenmesi, usuli çarelerin teşhisi ve çözüme esas temel ilkeler, içtihatlarla desteklenerek tartışılmaktadır. Uygulamacılar için yeni kanunun öngördüğü kural ve sistemle bağdaşan içtihatlar referansları verilerek düzenlenmiş, yasal yeniliklerin uygulamaya getirebileceği dinamikler üzerinde durulmuştur. Tescilli sınai haklar ve 6769 sayılı Sınai Mülkiyet Kanunu ile sisteme tanıtılan tescilsiz tasarım hakları, haksız rekabet koruma alanlarıyla iç içe, karmaşık hukuki sorunlar doğurmaya başlamıştır. Kitapta, uygulamada sık rastlanılan haksız rekabet çekişmelerine ve ayrıca marka, tasarım, patent ve faydalı model uyuşmazlıklarına ilişkin içtihatlar bulunmaktadır. Ayrıca uygulaması nadir olan Islahçı hakları ve Entegre devre hakları da tanıtılmıştır.

   Öte yandan, 03.11.2016 tarihli 6154 sayılı Bilirkişilik Kanunu ve ilgili HMK, CMK hükümleri de incelenmiş; bilirkişi statü ve görevleri sınai mülkiyet hakları bakımından değerlendirilmiştir. 19 Aralık 2018 tarihli ve 30630 sayılı Resmi Gazete'de yayınlanarak yürürlüğe giren Abonelik Sözleşmesinden Kaynaklanan Para Alacaklarına ilişkin Takibin Başlatılması Usulü Hakkında Kanun kapsamında ticari alacak davalarında arabulucuya başvurma şartı getirilmiş ve bu amaçla Türk Ticaret Kanun ve Hukuk Uyuşmazlıklarında Arabuluculuk Kanunu'nun bazı hükümlerinde değişiklik yapılmıştır. Buna göre haksız rekabet ve sınai mülkiyet uyuşmazlıklarının dava şartı arabuluculuk ve ihtiyari arabuluculuk bakımından da incelenmesi gerekmiştir. Bu eserde, Sınai Haklar, Haksız rekabet hükümleri ile birlikte incelenerek, uygulayıcıların, birbirleriyle etkileşim içindeki sınai hak ve haksız rekabet çekişmelerini analiz etmeleri, uygun hukuki çözüm yolları bulmaları amaçlanmıştır. Kitap, uygulayıcılar için somut örneklerle desteklenmiş pratik bilgi ve açıklamaları; tacirler, öğrenciler ve fikri-sınai haklara ilgi duyanlar için giriş mahiyetinde bilgileri de içermektedir.

   Konu Başlıkları
       Genel Olarak Haksız Rekabet ve Fikri Sınai Mülkiyet Hakları
       Yasal Düzenlemeler Işığında Haksız Rekabet Halleri
       Uygulamada Haksız Rekabet Davaları
       Özetli Yargıtay Karar Fihristi
    
   Genel ÖzelliklerBaskı Tarihi Şubat 2020 Baskı Sayısı 6. BaskıYayıneviSeçkin YayıneviYazarİlhami GüneşSayfa Sayısı656Ebat17x25CiltCiltli
   Teknik Özellikler
   Sayfa Sayısı:656
   Boyut:17x25
   Kapak Türü:Ciltli
   Baskı:6
   Basım Tarihi:2020 Şubat
   Kargoya Veriliş Süresi:1-3 İş Gününde
   Diğer Özellikler
   Stok Kodu9789750258879
   MarkaSeçkin Yayınları
   Stok DurumuVar
   9789750258879

   PlatinMarket® E-Ticaret Sistemi İle Hazırlanmıştır.