Seçkin Yayınları Arsa Payı Karşılığı İnşaat Sözleşmesinde Arsa Sahibinin Ayıba Karşı Tekeffülden Doğan Hakları Halis Cengiz, Mehmet Cengiz

  Fiyat:
  260,00 TL
  İndirimli Fiyat (%11,2) :
  231,00 TL
  Kazancınız 29,00 TL
  Havale / EFT:
  226,38 TL
  Kitabımızın konusu, arsa payı karşılığı inşaat sözleşmelerinde yüklenici tarafından ayıplı eser meydana getirilmesi halinde arsa sahibinin sahip olduğu haklar üzerinedir. Gerçekten de, uygulamada arsa payı karşılığı inşaat sözleşmesine konu yapılarda meydana gelmesi muhtemel ayıplar nedeniyle taraflar arasında çoğu zaman ihtilaflar çıkmaktadır. Yüklenici tarafından ayıplı olarak meydana getirilen esere karşı, arsa sahibinin 6098 sayılı Türk Borçlar Kanununun 475. Maddesine göre; sözleşmeden dönme, ayıplı eserin ücretsiz olarak onarılmasını talep etme, ayıplı eserin bedelinin indirilmesini talep etme olmak üzere 3 tane seçimlik hakkı bulunmaktadır.

  Kanun koyucu bu seçimlik hakların kullanılması için arsa sahibine, eserin muayene edilmesi ve eserde ayıp tespit edilmesi halinde bu ayıbın yükleniciye ihbar edilmesi külfetini yüklemiştir. Bununla birlikte, arsa sahibinin seçimlik haklarının dışında genel hükümlere göre tazminat talep etme hakkı da bulunmaktadır. Kitabımızda, arsa sahibinin sahip olduğu bu seçimlik hakların ve tazminat taleplerinin şartları, ayıp kavramı da açıklanmak suretiyle kanuni düzenleme, doktrin ve güncel Yargıtay kararları çerçevesinde ele alınmıştır.

  Konu Başlıkları
  Genel Olarak Arsa Payı Karşılığı İnşaat Sözleşmesi
  Arsa Payı Karşılığı İnşaat Sözleşmesinde Yüklenicinin Ayıp Nedeniyle Sorumluluğu
  Arsa Sahibinin Ayıp Nedeniyle Sahip Olduğu Haklar
  Arsa Payı Karşılığı İnşaat Sözleşmesinden Doğan Uyuşmazlıklarda Görevli Ve Yetkili Mahkemeler

  Barkod: 9789750268953
  Yayın Tarihi: Mayıs 2021
  Baskı Sayısı:  1
  Ebat: 16x24
  Sayfa Sayısı: 128
  Yayınevi: Seçkin Yayıncılık
  Kapak Türü: Karton Kapaklı
  Dili: Türkçe
  Diğer Özellikler
  Stok Kodu9789750268953
  MarkaSeçkin Yayınları
  Stok DurumuVar
  9789750268953

  PlatinMarket® E-Ticaret Sistemi İle Hazırlanmıştır.