Seçkin Yayınları İşyerinin Devri-Mustafa Çiçek

  Fiyat:
  600,00 TL
  İndirimli Fiyat (%11) :
  534,00 TL
  Kazancınız 66,00 TL
  Havale / EFT:
  523,32 TL

  Bir dava açarken belki şerhlerden ve monografilerden 'ne' sorusuna cevap bulabilirsiniz ama 'nasıl' sorusunu cevaplayamazsınız. iş Davaları Dizisi tam da bu sorunu çözmeyi hedefliyor, size hem 'ne' hem de 'nasıl' sorusunun cevabını vermek istiyor. Dava sürecinde sadece bilgiyi verip bir kenara çekilmiyor, sürecin her aşamasında sizin yanınızda, adeta özel asistanınız gibi.

  Dizi 6 kitaptan oluşuyor. Ama şimdilik.

  Dizinin bu kitabında "İşyeri Devri"nin kapsam ve koşulları; işyeri devrinin şekilleri, kanun, doktrin, Yargıtay Kararları ve diğer mevzuat çerçevesinde açıklanmıştır.

  İşyeri devrinde, devreden ve devralan işverenlerin sorumlulukları ile birlikte işçinin sorumlulukları, işyeri devrinin iş güvencesine, iş sözleşmelerine, tarafların fesih hakkına, işçi alacaklarına etkileri yanında; işyeri devri düzenlemesinin getirmiş olduğu fesih yasağı, hizmet süresinin bütünlüğü, devreden ve devralan işverenlerin birlikte sorumluluğu gibi temel düzenlemeler incelenmiş, uygulamada yaşanan sorunlara dikkat çekilmiş, çözüm önerileri sunulmuştur. Ayrıca, asıl işveren-alt işverenlik ilişkisi, geçici iş ilişkisi ve iş sözleşmesinin devri kurumları incelenerek, bu kurumların "işyeri Devri" ile olan ilişkileri, benzer ve ayrık yönleriyle ele alınmıştır.

  2. Baskıda, kitapta ele alınan konulara ilişkin mevzuat değişikliklerinden kaynaklı güncellemeler ve ilaveler yapılmıştır. 7036 sayılı iş Mahkemeleri Kanunu'nun 01.01.2018 tarihinde yürürlüğe girmesiyle bu Kanun kapsamındaki uyuşmazlıklarda, dava açmadan önce arabulucuya başvurulması dava şartı olduğundan; bu kapsamda kitaba "Üçlü iş ilişkileri ve Zorunlu / Dava Şartı Arabuluculuk" başlığı altında, 9.Bölüm eklenmiştir. Keza,7036 sayılı iş Mahkemeleri Kanunu iş güvencesi ve işe iade davaları ile ilgili olarak da önemli düzenlemeler ve yenilikler getirdiğinden bu konu ile ilgili değişiklikler, kitapta bu bölüme eklenmiştir.

  Kitabın ilk baskısında, incelenen konularla ilgili Yargıtay tarafından kabul edilen ilke kararları ile belirgin bir fark olmamakla birlikte mümkün olduğu kadar güncel ve incelenen konuyu farklı açılardan ele alan son tarihli kararlar içtihat bölümlerine eklenmiştir.
  Barkod : 
  9789750269332

  Yayın Tarihi : 2021 Mayıs

  Kapak Türü : Ciltli

  Kağıt Türü : I.Hamur

  Baskı Sayısı : 2

  Sayfa Sayısı : 584

  Ebat : 17x25

  Diğer Özellikler
  Stok Kodu9789750269332
  MarkaSeçkin Yayınları
  Stok DurumuVar
  9789750269332

  PlatinMarket® E-Ticaret Sistemi İle Hazırlanmıştır.