Seçkin Yayınları-Konkordatonun Hüküm ve Sonuçları-Münir Kaman

  Fiyat:
  280,00 TL
  İndirimli Fiyat (%11,1) :
  249,00 TL
  Kazancınız 31,00 TL
  Havale / EFT:
  246,51 TL

  İcra ve İflas Kanunu'nda yapılan değişikliklerle, kanun koyucu iflas erteleme kurumunu kaldırmış ve konkordato kurumunu bu doğrultuda yeniden düzenlemiştir. Konkordato, Türk hukukunda uzun yıllardır mevcut olan bir hukuki imkân olmasına rağmen son değişiklikler yapılana kadar uygulamada pek sık yer almamıştır. Yapılan kanun değişiklikleriyle, konkordatoyla ilgili hükümlerde köklü değişikliklere gidilmiştir. Yapılan köklü değişiklikler sonucu, uygulamada konkordato başvuruları hızlı bir şekilde yapılmaya başlanmıştır. Bu süreçte konkordatoyla ilgili birçok hukuki soru ve sorun da ortaya çıkmıştır.

  Konkordatoyla alakalı bir sürecin içinde bulunan taraflar süreç içinde ne tür durumlar ile karşılaşacaklarını, bulundukları konum itibariyle konkordatonun olası etkilerini merak etmekte ve uygulamada bu sorularla sık sık karşılaşılmaktadır.

  Kitapta; öncelikle konkordato kurumuyla ilgili genel bilgilendirmeler yapılmış ve sonrasında esas olarak bu çalışmanın konusu olan, tüm aşamalardan geçerek mahkemece tasdik edilmiş konkordatonun başta alacaklı ve borçlu olmak üzere konkordatodan etkilenen taraflar bakımından doğuracağı neticeler incelenmiştir. İncelemelerde her durum için ayrı bir başlık açılmış ve konuların birbirine karışması engellenmiştir. Ayrıca kitapta, konuyla ilgili güncel yargı kararlarına da yer verilerek, konkordatoyla ilgili birçok soru cevaplanmıştır.
  Barkod : 
  9789750268267

  Yayın Tarihi : 2021 Nisan

  Kapak Türü : Karton Kapak

  Kağıt Türü : I.Hamur

  Baskı Sayısı : 1

  Sayfa Sayısı : 157

  Ebat : 16x23,5

   

  Diğer Özellikler
  Stok Kodu9789750268267
  MarkaSeçkin Yayınları
  Stok DurumuVar
  9789750268267

  PlatinMarket® E-Ticaret Sistemi İle Hazırlanmıştır.