Seçkin Yayınları Marka Tescil Sürecinde Türk Patent ve Marka Kurumu Kararlarına Karşı Başvurulabilecek Hukuki Yollar-Yeşim Aker

  Fiyat:
  300,00 TL
  İndirimli Fiyat (%10,3) :
  269,00 TL
  Kazancınız 31,00 TL
  Havale / EFT:
  263,62 TL
  Eserde 6769 sayılı Sınai Mülkiyet Kanunu çerçevesinde Türk Patent ve Marka Kurumu'nun marka tescil sürecinde verdiği kararlara karşı hukuki başvuru yolları incelenmiştir. Marka tescil sürecinde itiraz sisteminin etkin kullanımı hukuki önemi haizdir. Zira, Türk Patent ve Marka Kurumu tescilli bir markayı resen hükümsüz kılamaz. Bunun için mahkeme kararı olmalıdır. Ülkemizde yargılamanın uzun ve zahmetli bir süreç olduğu göz önüne alındığında henüz tescil işlemleri devam ederken bu hakkın etkin kullanımının önemi daha iyi anlaşılmaktadır.

  Çalışmada marka kavramı, marka hakkının kazanılmasında uygulanan sistemler, marka hakkının tescil yoluyla kazanılması, marka başvurusunun bültende yayımlanmasından sonra üçüncü kişilerin görüş bildirme hakkı, ilgili kişilerin yayıma itiraz hakkı, zarar gören tarafların karara itiraz hakkı, Kurumun nihai kararına karşı açılabilecek iptali davası incelenmiştir.

  Eserin konusu itibariyle 6769 sayılı Sınai Mülkiyet Kanunu hükümleri ve ilgili Yüksek Mahkeme kararları temel önemdedir. Bu çerçevede yürürlükteki kanun hükümleri mülga 556 sayılı Markaların Korunması Hakkında Kanun Hükmünde Kararname hükümleri ile karşılaştırılmış olup ayrıca Avrupa Birliği Marka Hukuku hükümlerine değinmek suretiyle tespit ve değerlendirmelere yer verilmiştir. Nihayetinde Türk Marka Hukuku açısından yapılan öneriler ile çalışma tamamlanmıştır.

  Konu Başlıkları
  Marka Kavramı ve Marka Hakkının Kazanılması
  Türk Hukukunda Marka Hakkının Tescil Yoluyla Kazanılması
  Türk Patent ve Marka Kurumu Kararına İtiraz Edilmesi
  Türk Patent ve Marka Kurumu Kararına Karşı İptal Davası Açılması

  Barkod : 9789750265037

  Yayın Tarihi : 2021 Ocak

  Kapak Türü : Karton Kapaklı

  Kağıt Türü : I.Hamur

  Baskı Sayısı : 1

  Sayfa Sayısı : 284

  Ebat : 16x23,5

  Diğer Özellikler
  Stok Kodu9789750265037
  MarkaSeçkin Yayınları
  Stok DurumuVar
  9789750265037

  PlatinMarket® E-Ticaret Sistemi İle Hazırlanmıştır.