• Tüm Kategoriler
  • Spor Yayınevi Dönemleme Antrenman Kuramı ve Yöntemi,Bompa

   Geçici olarak temin edilememektedir. Temin edildiğinde

   Bu ürünün yerine tercih edebileceğiniz ürünler

   Bu beşinci baskıda Bompa ve Haff, kitabın dördüncü baskısında bulunan antrenman kuramı, antrenman dönemlemesi ve antrenman yöntemleri gibi üç temel alanı üzerinde düzenlemeler yaparak kitabı geliştirmişlerdir.

   Antrenman Kuramı ve Yöntemi; Antrenman biliminin klasik yapıtlardan biri olarak değerlendirilmektedir. 1983 yılında ilk basımı yapılan Antrenman Kuramı ve Yöntemi dokuz dile çevrilmiştir. Bu yapıtın belirgin özelliği "Dönemleme" (periotlama) sorunlarını ayrıntılı biçimde irdelemesidir.

    BEŞİNCİ BASKIDAKİ GÜNCELLEMELER

   1983 yılında ilk baskısını yapan Bompa’nın Antrenman Kuramı ve Yöntemi adlı kitabı 1999 yılında dördüncü baskısını yapmış ve 9 dile cevrilmiştir. 5.basımda ise Bompa, G. Gregory Haff ile yeni bir ekip oluşturmuş, dönemlemenin geleneksel yaklaşımları ile -spor bilimlerinde, fizyolojide ve antrenörlük uygulamalarındaki- güncel gelişmeleri birlikte değerlendirerek, antrenman kuramı ve uygulamalarına yeni bir boyut sağlamışlardır.

   Dönemleme: Antrenman Kuramı ve Yöntemi kitabının beşinci baskısında, yeni olan özellikler aşağıda belirtilmiştir.

   Yeni bilgiler ile geliştirilmiş olan beşinci bölümde, toparlanmayı kolaylaştırıcı yöntemler ve dinlenme toparlanma ilişkisi üzerine tartışmalar yapılmaktadır.

   •Antrenmanın önemli bir özelliği olan; antrenmanın düzenli olarak sıralanması ve geçikmiş antrenman etkilerine ilişkin yeni bilgiler tartışılmıştır.

   • Kitap içerisinde en kapsamlı güncelleme, yarışmalar için doruklama bölümünde yapılmıştır. Bu bölümde, doruklama için kullanılan farklı yöntemler ve verilen modellerin bilimsel temelleri sunulmaktadır.

   • Kitap’da yeni olan bir bölümde, kas kuvvetinin geliştirilmesi yöntemleridir. Bu bölümde ardaşık bağlantılı sıralama ve yoğunlaştırılmış mikro döngü uygulamaları ile hem maksimal kuvvet gelişimi, hemde doğrudan antrenmana etkide bulunabilecek yöntemler tartışılmaktadır.

   • Özel olarak tartışılmış ve geliştirilmiş bölümler ise spor dalına özgü dayanıklılık,sürat ve çevikliğin geliştirilmesidir.
   Teknik Özellikler
   Sayfa Sayısı:431
   Boyut:19X27
   Kapak Türü:Karton Kapak
   Baskı:5
   Basım Tarihi:2017
   Kargoya Veriliş Süresi:1-3 İş Gününde
   Diğer Özellikler
   Stok Kodu9789944379458
   MarkaSpor Yayınevi
   Stok DurumuBu ürün geçici olarak temin edilememektedir.
   9789944379458

   PlatinMarket® E-Ticaret Sistemi İle Hazırlanmıştır.