Terapötik Egzersizler El Kitabı Fikriye Figen AYHAN

  Fiyat:
  850,00 TL
  Havale / EFT:
  833,00 TL

  Klinik olarak etkili ve terapötik egzersizler için kapsamlı bir kaynaktır.
  Bu kitap, klinik egzersiz reçetesi yazma ve uygulamasına pratik bir yaklaşım sunmaktadır; insan anatomi ve fizyolojisi, kinezyoloji ve egzersiz teorisi temel bilgilerini edindikten sonra öğrencilerin eğitimi boyunca ve ileriki aşamalarında kullanılabilir.

  Egzersizlerin nasıl uygulanacağına dair öğrenci ve klinisyenler için açıklamalara ek olarak klinik olarak kullanılan mevcut egzersizler için kapsamlı bir kılavuz olarak yeni bir yaklaşım özelliğindedir.
  Bu kitap, çok sayıda ders kitabı ve web sitesinde yayınlanmış tüm bilgileri alıp, çok kullanışlı bir kılavuz olarak bir araya getirmektedir.

  * Öğrenciler, eğitim amaçlı olarak, uygun egzersiz programlarını görselleştirmek, anlamak, tasarlamak ve uygulamak için bu ders kitabından faydalanabilirler.
  * Profesyoneller; Kitabın ikinci amacı, klinik ortamda hastalar için egzersiz programları tasarlamaya yardımcı olmak amacıyla uygulayıcılar için bir başvuru kaynağı olarak kullanılmasıdır.
  * Kitap, klinisyenlere, bilgilerini artırarak, hastalarının ihtiyaçlarına uygun egzersizleri bulma konusunda yardımcı olan temel bir başvuru kaynağıdır. Her bir egzersizle ilgili açıklamalar hastadan çok klinisyene göre hazırlandığından, doğru uygulama konusunda da yardımcı olmaktadır.

  Özellikleri:
   Kitap ayrıntılı bir içindekiler ve indeks ile egzersiz bölümlerinde kullanılan terimler için başvuru kaynağı olarak kullanılmak üzere, duruşun önemi, kas ağrısı, egzersiz parametreleri, egzersizin progresyonu ve vücut pozisyonlarının tanımlarını içeren bir giriş bölümünden oluşmaktadır.
   Devam eden bölümler, vücut bölgelerine göre düzenlenmiştir ve günümüzde kullanılan klinik egzersizlerin büyük çoğunluğunu kapsamaktadır.
   Takip eden bölümlerse protokolleri ve uzmanlık gerektiren egzersizleri incelemektedir.
   Egzersizlerin her biri egzersizi resimlendiren fotoğrafları, egzersizden etkilenecek hedef kasları ya da sistemlerin bir listesini, öğrenci/klinisyen tarafından verilen komutları ve ayrıntılı kompanzasyonları (hataları) içermektedir.
   Kanıta dayalı uygulama anlayışı içerisinde, bu ders kitabı, kayda değer kanıtların mevcut olduğu "Kanıt Nerede?” kutucuklarını içermektedir. Destekleyici kanıtlar, her bölümün sonunda mevcut olan referanslarla kısaca tartışılmıştır. Güncel, konuyla ilgili, yeterli, doğru ve güvenilir çalışmaların dahil edilmesine özen gösterilmiştir.

  Yazar    :    Elizabeth Bryan
  Çeviri Editörü    :Prof. Dr. Fikriye Figen AYHAN
  Sayfa Sayısı    :600
  Baskı Tarihi    :2020
  Ebat    :            20,5 x 28,5 cm
  ISBN    :    9789752778009
  Çıkış Tarihi    :25 Haziran 2020


   
  Diğer Özellikler
  Stok Kodu9789752778009
  MarkaGüneş Tıp
  Stok DurumuVar
  9789752778009

  PlatinMarket® E-Ticaret Sistemi İle Hazırlanmıştır.