Tercih Kitabevi Yayıncılık İşçilik Alacakları+İşe İade Davaları(4 Kitap) Uğur Ocak-Selma Betin

  işçilik Alacakları(3 CİLT)Uğur Ocak-Selma Betin(Nisan 2020)

  Bir önceki baskımız okuyucularımızın teveccühü ile kısa sürede tükenmiş ve birkaç aydır stoklarda kalmamıştır. Önceki baskıdan bu zamana kadar geçen sürede dinamik iş hukuku alanında birçok değişiklik gündeme gelmiştir. Eski baskının yenilenmesi ihtiyacı gidermeyeceğinden, değişiklikler hatalı uygulama ve taleplere yol açabileceğinden sayı ve kapsamı dikkate alındığında güncelleme yapılması zaruri olmuştur. 2020 Yılında çıkarılan bu baskıda içtihat güncellemesi, eski içtihatlarda gençleştirmeler, davaların çoğunun seyrini etkileyecek nitelikte değişen ve yeni uygulamalar ön plana çıkmaktadır. Görüş değişikliğine gidilen uygulamalara eski içtihat da kısmen korunarak uygulamanın “TERKEDİLDİ”ği belirtilmiş, ilk defa çıkan uygulamalar ise “YENİ” ifadesi kullanılarak okuyucunun dikkatine sunulmuş özellikle hak kayıplarının önlenilmesi amaçlanmıştır.

  Faydalı olması dileğimizle…

  İşe İade Davaları Uğur Ocak-Selma Betin

  Bilindiği üzere işe iade davaları sonucunda verilen kararlara karşı temyiz kanun yolu kapalı olup bölge adliye mahkemelerinde kesinleşmektedir. Bu çalışmanın hazırlanmasındaki amaç uygulama birliğinin sağlanmasına yöneliktir.

  Kanunun tanıdığı bir hak olan haklı ve geçerli fesih hali ortaya çıktığında, özellikle şekli şartlardan dolayı işverence yerinde uygulama yapılamadığında birçok davanın esasına dahi girilmeden işveren itirazlarının reddi yoluna gidilmektedir. Bu nedenle doğrudan fesih uygulaması yapan işyerleri, personel birimleri, gerek mali müşavir ve muhasebecilerin çalışmadan edinmeleri hatayı minimuma indirgeyecek ve feshin şekil eksikliği değil işin esası tartışma konusu yapılacaktır.

  Konular üzerinden içtihat sunmayı hedefleyen, akademik çalışma niteliğinde olmayan bu çalışma da alacak kitabımızın formatında hazırlanmıştır. İşe iade davaları ile ilgili yeni çalışmamızda Yargıtay onamasından geçmiş kararlar da seçilmiş, BAM kararları 3 satırlı onama formatıyla alanında bir ilk olmuştur.

  Faydalı olması dileklerimizle…
  Diğer Özellikler
  Stok Kodu4lüset
  MarkaTercih Kitabevi Yayıncılık
  Stok DurumuBu ürün geçici olarak temin edilememektedir.
  4lüset

  PlatinMarket® E-Ticaret Sistemi İle Hazırlanmıştır.