THEMIS Kaymakamlık Soru Kitabı 2023 (Ümit Kaymak)

  Fiyat:
  430,00 TL
  İndirimli Fiyat (%25,1) :
  322,00 TL
  Kazancınız 108,00 TL
  Havale / EFT:
  315,56 TL
  THEMIS KAYMAKAMLIK SORU KİTABI
  Basım Tarihi :17 ŞUBAT 2023 

  TOPLAM: 1861 SORU
  ANAYASA HUKUKU: 43 TEST 540 SORU
  İDARE HUKUKU : 28 TEST 274 SORU
  İDARİ TEŞ, MAH İDARELER: 44 TEST 784 SORU
  İNSAN HAKLARI: 13 TEST 260 SORU


       Bu kitap, yaklaşık çeyrek asırlık Themis tecrübesinin         
       Kaymakamlık Sınavı için bir araya getirilmesi ile oluştu.
      ÖSYM tarafından yapılan ve zaman içinde diğer kariyer sınavlarından gerek içerik gerek soru tarzı bakımından ayrışan bir yapısı olan kaymakamlık sınavı, bizleri bu sınava yönelik ayrı bir çalışmaya itmiş ve bu sayede bu eser ortaya çıkmıştır. İlk baskısını 2020 yılında yapan ve her yeni baskısında kendini yenileyen bir tutum sergileyen eserimiz nihayet 2023 yılında dördüncü baskısına ulaşmıştır.
       Kitap, kaymakamlık sınavının Anayasa Hukuku, İdare Hukukunun Genel Esasları, İdari Teşkilat, Mahalli İdareler ve Demokratikleşme ve İnsan Hakları kısımlarından oluşan ve sınavın yaklaşık altmış soruluk kısmına karşılık gelen içeriğe sahiptir.
       Sorularda, mevzuat odaklı olma hassasiyeti kuşkusuz gözetilmiştir. Yanı sıra, son yıllarda değişmekte olan soru tipleri de ihmal edilmemiş, bu baskıda yaklaşık iki yüz yeni soru eklenmiştir. Bu baskıda, hem Cumhurbaşkanlığı teşkilatı ve mahalli idareler gibi konularda mevzuat odaklı sorulara yer verilmiş hem de ÖSYM’nin giderek üzerinde yoğunlaştığı idare hukukunun genel esasları ile yoruma dayalı kısımlar için özgün içerikli sorular hazırlanmıştır. Nitekim, 2022 yılında yapılan kaymakamlık sınavında on adetten fazla idare hukukunun genel esaslarına ilişkin soru sorulmuş, anayasa hukuku sorularında da 1982 Anayasası metninin dışına çıkılmıştır.
       Soruların kendisi kadar açıklamaları da ihmal edilmeksizin çalışılmalıdır zira açıklamalarda sorularda yer verilemeyen ek bilgiler sunulabilmektedir. Özellikle yanlış cevaplanan soruların açıklamalarının titizlikle incelenmesinde yarar vardır.
       Çalışmamızda, doğrudan tek bir bilgiyi sorgulayan sorular yanında bir konunun bütününü ya da konu içinde konu teşkil eden bir parçasının tüm ögelerini kuşatan öğretici sorulara da yer verilmiştir. Böyle olmalıdır çünkü bu kitabın amacı "yalnızca deneme soruları” olmak değil, bir alanın bütününe değinen öğretici bir "çalışma kitabı” olmaktır.
       Testleri süre tutarak çözmenin sınav süresini doğru kullanma yeteneğinin kazanılmasına doğrudan katkı sağlayacağı dikkate alınmalıdır.
  Ümit Kaymak
  Diğer Özellikler
  Stok Kodu9786059637909
  MarkaKuram Yayınları
  Stok DurumuVar
  9786059637909

  PlatinMarket® E-Ticaret Sistemi İle Hazırlanmıştır.