Tıbbi Rehabilitasyon Hasan Oğuz

  Fiyat:
  1.500,00 TL
  İndirimli Fiyat (%5) :
  1.425,00 TL
  Kazancınız 75,00 TL
  Havale / EFT:
  1.396,50 TL
  Bu kitabın amacı çok şey anlatmaktan ziyade anlaşılır olmak; okuyucunun kısa sürede temel bilgileri edinebilmesini ve öğrendiklerini uygulayabilmesini sağlamak.
  Kolay anlaşılsın diye konular kısa tutulmaya, ortak termi-noloji ve sade bir dil kullanılmaya çalışıldı.
  Bu kitap bir yay, okuyucu ileriye atılan ok olabilir. Okun başlangıç noktası yaydır. Hedef bilimse, fıziyatriyi kanıta dayalı tıp kavramı içinde ileriye götürmekse, ülke sınırları dışına çıkmaksa, okun kat edeceği uzun bir yol var.
  Fiziksel tıp ve rehabilitasyon (FTR) uygulamaları fonksiyonel MR, ultrasonografi, elektrofizyolojik incelemeler, kas, kalp ve akciğer fonksiyonlarının tespiti ve geliştirilen değerlendirme ölçekleriyle daha ölçülebilir hale gelmekte, randomize Kontrollü çalışmalar kolaylaşmaktadır. Diğer yandan, kronik
  hastalıklar ve yaşlanmayla rehabilitasyona ihtiyaç duyan insan sayısı giderek artmaktadır. Bu gelişmeler rehabilitasyonun ge-lecekte daha çok konuşulan, tartışılan, araştırılan ve uygulanan bir uzmanlık dalı haline geleceğini göstermektedir.
  Fiziyatrist sayısı yönünden dünyada üst sıralarda yer alıyoruz. Türkiye'de FTR uzmanlığını sınavda yüksek puan alan bilgili, yetenekli, zeki hekimler seçiyor. Öğretim kalitemiz giderek artıyor. Öyleyse, neden başkalarını izleyen yerine yaptığımız araştırmaları izleten, bilim, organizasyon ve yatırımla gelişen, geliştikçe öncülük eden ülke olmayalım!

  Tıbbi Rehabilitasyon
  Yayım Tarihi4/2015
  EditörHasan Oğuz , Haşim Çakırbay , Burcu Yanık
  Yazar-
  YayıneviNobel Tıp Kitabevleri
  ISBN9786053351405
  Cilt / Sayfa Sayısı1 Cilt / 1176 Sayfa
  Baskı Sayısı3
  Diğer Özellikler
  Stok Kodu9786053351405
  MarkaNobel Tıp
  Stok DurumuVar
  9786053351405

  PlatinMarket® E-Ticaret Sistemi İle Hazırlanmıştır.