• Tüm Kategoriler
  • Tıbbi Rehabilitasyon Hasan Oğuz

   Fiyat:
   760,00 TL
   Havale / EFT:
   744,80 TL
   Kargo Bedava
   Bu kitabın amacı çok şey anlatmaktan ziyade anlaşılır olmak; okuyucunun kısa sürede temel bilgileri edinebilmesini ve öğrendiklerini uygulayabilmesini sağlamak.
   Kolay anlaşılsın diye konular kısa tutulmaya, ortak termi-noloji ve sade bir dil kullanılmaya çalışıldı.
   Bu kitap bir yay, okuyucu ileriye atılan ok olabilir. Okun başlangıç noktası yaydır. Hedef bilimse, fıziyatriyi kanıta dayalı tıp kavramı içinde ileriye götürmekse, ülke sınırları dışına çıkmaksa, okun kat edeceği uzun bir yol var.
   Fiziksel tıp ve rehabilitasyon (FTR) uygulamaları fonksiyonel MR, ultrasonografi, elektrofizyolojik incelemeler, kas, kalp ve akciğer fonksiyonlarının tespiti ve geliştirilen değerlendirme ölçekleriyle daha ölçülebilir hale gelmekte, randomize Kontrollü çalışmalar kolaylaşmaktadır. Diğer yandan, kronik
   hastalıklar ve yaşlanmayla rehabilitasyona ihtiyaç duyan insan sayısı giderek artmaktadır. Bu gelişmeler rehabilitasyonun ge-lecekte daha çok konuşulan, tartışılan, araştırılan ve uygulanan bir uzmanlık dalı haline geleceğini göstermektedir.
   Fiziyatrist sayısı yönünden dünyada üst sıralarda yer alıyoruz. Türkiye'de FTR uzmanlığını sınavda yüksek puan alan bilgili, yetenekli, zeki hekimler seçiyor. Öğretim kalitemiz giderek artıyor. Öyleyse, neden başkalarını izleyen yerine yaptığımız araştırmaları izleten, bilim, organizasyon ve yatırımla gelişen, geliştikçe öncülük eden ülke olmayalım!

   Tıbbi Rehabilitasyon
   Yayım Tarihi4/2015
   EditörHasan Oğuz , Haşim Çakırbay , Burcu Yanık
   Yazar-
   YayıneviNobel Tıp Kitabevleri
   ISBN9786053351405
   Cilt / Sayfa Sayısı1 Cilt / 1176 Sayfa
   Baskı Sayısı3
   Diğer Özellikler
   Stok Kodu9786053351405
   MarkaNobel Tıp
   Stok DurumuVar
   9786053351405

   PlatinMarket® E-Ticaret Sistemi İle Hazırlanmıştır.