Umuttepe Yayınları Kamu Yönetimi (Bilal Eryılmaz)

  Fiyat:
  385,00 TL
  İndirimli Fiyat (%10,4) :
  345,00 TL
  Kazancınız 40,00 TL
  Havale / EFT:
  338,10 TL
  Kamu Yönetimi Umuttepe Yayınları
   
  Kamu yönetimi, modern devletin ve toplum hayatının en önemli unsurunu meydana getirmekte-dir. Vatandaş olarak, kamu kurumlarının yürüttükleri hizmetlerden her gün yoğun olarak yararlanmak-tayız. Kamu yönetimi, devletin bir yürütme aracı olarak, günlük hayatımızın ayrılmaz bir parçası haline geldiğine göre düşünce arka planı, yapısı, işleyişi ve sorunları hakkında daha çok sistematik araştırma ve bilgilere ihtiyaç olacaktır.
  1980’den itibaren kamu yönetimi alanında hem teori ve hem de uygulama olarak önemli değişik-likler ortaya çıkmıştır. Kitabın her baskısında bu değişiklikler mümkün olduğu ölçüde yansıtılmaya çalışılmıştır. Özellikle 2000’li yılların başından itibaren ülkemizde hızlanan kamu yönetimi reformlarıyla birlikte ortaya çıkan değişiklikleri, ilgili uzmanların bile takip etmekte zorlandıkları bir gerçektir. Bu bağlamda kitabın yeni baskısında, hemen hemen tüm konular gözden geçirilmiş, ilaveler yapılmış, özellikle kamu yönetimi düşüncesine ilişkin gelişmelere daha fazla yer verilmiştir.
  Kitap, öncelikle öğrencilerin ihtiyaçları dikkate alınarak hazırlanmıştır. Bununla birlikte kitabın, araştırmacı, yönetici ve memurların da ilgisini çekmesi mümkündür.
   
  Kitaptaki ana başlıklar:
   
  KAMU YÖNETİMİNİN NİTELİĞİ
  KAMU YÖNETİMİNİN ÖRGÜTLENMESİ
  KAMU YÖNETİMİNİN YAPISI
  MERKEZİ YÖNETİM
  YEREL YÖNETİMLER
  HİZMET YERİNDEN YÖNETİM KURULUŞLARI
  BÜROKRASİ
  İNSAN KAYNAKLARI YÖNETİMİ
  KAMU YÖNETİMİNİN DENETLENMESİ
  Stok Kodu
  9786057858863
  Boyut
  16x24 cm
  Sayfa Sayısı
  396
  Basım Yeri
  İstanbul
  Baskı
  15
  Kapak Türü
  Karton Kapak
  Dili
  Türkçe
  Diğer Özellikler
  Stok Kodu9786057858863
  MarkaUmuttepe
  Stok DurumuVar
  9786057858863

  PlatinMarket® E-Ticaret Sistemi İle Hazırlanmıştır.