• Tüm Kategoriler
  • Vasküler Tanıda Ultrason Wilhelm Schäberle

   Fiyat:
   400,00 TL
   Havale / EFT:
   392,00 TL

   Bu, her vasküler kitaplıkta veya vasküler radyoloji grubunda bulunması tavsiye edilen, iyi kabul görmüş bir kitabın ikinci basımıdır. Bu diyagnostik modalitedeki en son heyecan verici gelişmeleri yansıtan vasküler ultrasonun kapsamlı ve güncellenmiş bir anlatımını sağlamak amacıyla, ilk basım bütünüyle gözden geçirilmiştir.

   Kitabın vurgusu, anjiyolojistleri ve vasküler cerrahları en çok ilgililendiren klinik konular üzerinde olmaya devam etmektedir. Her bölümün metin kısmı vasküler alanın ultrason anatomisini dokümante ederek, muayene prosedürünü açıklamakta, normal ve patolojik bulguları tanımlamakta, diyagnostik ultrasonun endikasyonlarını belirtmekte, ve ultrason bulgularının klinik etkisini değerlendirmektedir. Her bölümün atlas kısmında, hem daha yaygın vasküler hastalıklara ve hem de nadir olmalarına karşılık vasküler cerrah ve anjiyolojist için önemli koşullara ait tipik ultrason bulgularını göstermek için ilgili vaka materyalinden oluşan bir derleme sunulmaktadır. Kitabın bütününde, ultrason materyali anjiyografik ve intraoperatif bulgularla karşılaştırılmaktadır.

   Yeni başlayanlar, tüm ilgili vasküler hastalıkların eksiksiz irdelenmesi temelinde, kendilerine anlamlı ve verimli bir muayene prosedüründen başlayarak ultrason bulgularının güvenilir bir şekilde yorumlanmasına kadar rehberlik eden bu ders kitabını yararlı bulacaklardır. Deneyimli sonografırlar, nadir görülen vasküler hastalıkların kapsamlı sunumundan, diğer modalitelerle karşılaştırmalı olarak ultrasonun rolünün detaylı değerlendirilmesinden, ve ultrason bulgularının klinik bağlamları(kontekst) içinde irdelenmesinden yararlanacaklardır.
   Yayınevi: Dünya Tıp Kitabevi
   ISBN: 9786058462311
   Sayfa Sayısı: 544
   Editör(ler): Wilhelm Schäberle
   Çeviri Editörü: Doç. Dr. Muharrem Tola
   Dil: Türkçe
   Basım Yılı: 2015
   Baskı Sayısı: 1. Baskı
   Ebat: 19,5x27,5 cm
   Kapak / Cilt: Sert Kapak
   Kâğıt Kalitesi: Kuşe Kâğıt

   Diğer Özellikler
   Stok Kodu9786058462311
   MarkaDünya Kitabevi
   Stok DurumuVar
   9786058462311

   PlatinMarket® E-Ticaret Sistemi İle Hazırlanmıştır.