Wallach'ın Tanıda Laboratuvar Testlerinin Yorumlanması

  Fiyat:
  1.370,00 TL
  Havale / EFT:
  1.342,60 TL
  Bu kitap test sonuçlarını, bu sonuçların olası anlamlarını, ayırıcı tanıları ve mevcut testlere ilişkin kısa açıklamaları sunarak, hekimlerin testleri daha etkin ve verimli bir şekilde kullanmalarını sağlayan laboratuvar testlerine yönelik pratik bir kılavuzdur.

  Kitap iki bölüm olarak tekrar düzenlenmiştir. Birinci bölümde, laboratuvar testleri alfabetik sırada listelenmiş ve klinik karar verme sürecinde klinik laboratuvar integrasyonu vurgulanmıştır. Gerekli görüldüğünde, testlerle ilgili duyarlılık, özgüllük ve pozitif ile negatif olasılıklar belirtilmiştir. Mikrobiyoloji testleri ayrı olarak verilmiştir. İkinci bölüm ise hastalıklara ayrılmıştır. Gerekli görülen durumlarda, öncelikle hastanın temel şikayeti ve/veya fiziksel bulguları sunulmuş, daha sonra hastanın temel şikayetleri ile ilgili farklı hastalıklar üzerinde yoğunlaşılmıştır. Buna ek olarak güncel moleküler tanı testleri, sitogenetikler, en sık karşılaşılan hata kaynakları, test sınırlandırılmaları ve spesifik klinik tablolar için uygun olan testlerin belirlenme yolları da bir araya toplanmıştır.

  Wallach'ın Tanıda Laboratuvar Testlerinin Yorumlanması
  ISBN : 9786054949106
  Kategori : AİLE HEKİMLİĞİ, BİYOKİMYA, ÇOCUK SAĞLIĞI VE HASTALIKLARI, ENDOKRİNOLOJİ, ENFEKSİYON HASTALIKLARI, I?Ç HASTALIKLARI, ONKOLOJİ
  Yayınevi : İstanbul Tıp Kitabevleri
  Editör : Prof. Dr. Emel Zengin Ulakoğlu
  Sayfa Sayısı : 1160

   
  Diğer Özellikler
  Stok Kodu9786054949106
  Markaİstanbul Tıp
  Stok DurumuVar
  9786054949106

  PlatinMarket® E-Ticaret Sistemi İle Hazırlanmıştır.