Yenidoğan Bakımında Hacettepe Uygulamaları - Güncellenmiş 3. Baskı

  Fiyat:
  750,00 TL
  Havale / EFT:
  742,50 TL
  Tıbbın diğer dallarında olduğu gibi neonatoloji konusundaki bütün bilgiler ders kitaplarında, tıp dergilerinde, bilimsel toplantılarda ve bilgisayar programlarında ayrıntılarıyla bulunabilir. Buna karşılık günlük uygulamalar için gerekli olan pratik bilgilerin bir çoğu bu kaynaklarda yer almamaktadır.
  Elinizdeki kitap bu eksikliği giderme amacıyla hazırlanmış olup, Hacettepe Üniversitesi İhsan Doğramacı Çocuk Hastanesi Yenidoğan Bakım Ünitelerindeki pratik uygulamalara kolaylıkla ulaşılabilecek şekilde sunulmaya çalışılmıştır.
  İlk Baskısı 2001 yılında Olcay Oran, Gülşen Erdem, Gülsevin Tekinalp, Murat Yurdakök ve Şule Yiğit; 
  İkinci Baskısı 2009 yılında Gülsevin Tekinalp, Murat Yurdakök, Şule Yiğit ve Ayşe Korkmaz tarafından hazırlanan kitabımızın içeriğinde aradan geçen yıllar içinde bazı konularda önemli değişiklikler olmuş, bu nedenle güncelleştirilmesi gerekmiştir. 
  Kitabımız bir ders kitabı değildir. Tamamen uygulamalara, daha doğrusu bizim uygulamalarımıza yer veren bir (rehber niteliğinde) kitaptır. 
  Bilimsel gelişmelerin gösterdiği yolda zamanla bu uygulamalarda değişiklikler ve düzenlemeler olacak, kitabın yeni baskılarının yapılması gerekecektir.
  Amacı gereği neonatolojinin bütün konularının bu kitapta bulunması beklenmemelidir. Kitap sık rastlanan hastalıkların tanı ve tedavilerini içerdiği için seyrek görülen hastalıklar ele alınmamıştır.
  Konularla ilgili daha ayrıntılı bilgi edinmek için aşağıdaki kitaplara başvurulabilir.
  Kitabımızı, kendilerini yenidoğan bebeklerin bakımına adamış hekimlerin gereksinimlerini karşılayacağını umarak değerlendirmelerinize sunuyoruz.
  Kategori    :    Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları
  Editör    :    Prof. Dr. Murat YURDAKÖK, Prof. Dr. Şule YİĞİT, Yrd. Doç. Dr. H. Tolga ÇELİK
  Sayfa Sayısı    :    400
  Baskı Tarihi    :    2019
  Ebat    :    16 x 24 cm
  Kağıt    :    Kuşe - Renkli
  Çıkış Tarihi    :    28 Şubat 2019

   
  Diğer Özellikler
  Stok Kodu9789752777538
  MarkaGüneş Tıp
  Stok DurumuVar
  9789752777538

  PlatinMarket® E-Ticaret Sistemi İle Hazırlanmıştır.