Yetişkin Hastalıklarında Tıbbi Beslenme Tedavisi-Gamze Akbulut

  Fiyat:
  275,00 TL
  Havale / EFT:
  269,50 TL

  Beslenme yetersizliği ve dengesizliği bazı hastalıkların oluşmasında doğrudan veya dolaylı olarak etki gösterirken, aynı zamanda sağlıklı bir yaşam sürecinde de koruyucu rol oynamaktadır. Hastalıklardan korunma ve kaliteli bir yaşamın sürdürülmesi için önemli bir etmen olan beslenme, toplumun bilgi düzeyinin ve farkındalığının artırılması gereken unsurların başında gelmektedir. Bu anlamda bu kitap; hastalığın beslenme üzerindeki etkilerini, sağlığın geri kazanılması ve sürdürülmesinde beslenme tedavisinin uygun kullanımlarını kapsar, beslenme önerilerine gereksinimi olan hastalara yönelik güncel ve spesifik kanıta dayalı beslenme bilgilerinin yer aldığı bölümleri içerir.

      Bu kitabın; hastaların beslenme durumlarının değerlendirilmesinde, hastalığa/bireye özgü tıbbi beslenme tedavisinin planlanmasında ve izleminde diyetisyenlere yardımcı olacağını düşünmekteyiz. Her biri diyetetik alanında oldukça deneyimli olan yazarların bilgi birikimlerinin bir araya geldiği bu kitabın diyetisyen/beslenme uzmanlarının, beslenme ve diyetetik bölümü öğrencilerinin ve sağlık profesyonellerinin kullanımı için bir rehber ve referans kitap olarak katkı sağlamasını diliyoruz.
  Yayınevi: Ankara Nobel Tıp Kitabevleri
  ISBN: 9786257146579
  Editör: Prof. Dr. Gamze Akbulut , Prof. Dr. Seyit Mehmet Mercanlıgil , Prof. Dr. Hilal Yıldıran , Prof. Dr. Habibe Şahin
  Basım Yılı: 2021
  Baskı Sayısı: 1
  Sayfa Sayısı: 620
  Ebat: 15,5 x 23,5 cm
  Kapak / Cilt: Karton Kapak
  Dil: Türkçe

  Diğer Özellikler
  Stok Kodu9786257146579
  MarkaAnkara Nobel Tıp
  Stok DurumuVar
  9786257146579

  PlatinMarket® E-Ticaret Sistemi İle Hazırlanmıştır.