• Tüm Kategoriler
  • Yetkin Yayınları Hukuk Başlangıcı (Süleyman YILMAZ)

   Fiyat:
   150,00 TL
   İndirimli Fiyat (%11,3) :
   133,00 TL
   Kazancınız 17,00 TL
   Havale / EFT:
   130,34 TL

   “Hukuk Başlangıcı” ismini verdiğim bu kitabım, sadece hukuk eğitimine yeni başlayanlara ve sosyal bilimlerin başka alanlarında üniversite eğitimi almakta olup hukuk başlangıcını bir ders olarak gören öğrencilere değil, aynı zamanda temel hukuk kavramlarını öğrenmek, bilgi sahibi olmak isteyen herkese yönelik hazırlanmıştır. Amacım bu kitabın bir kaynak kitap olarak, ihtiyaç duyan herkes tarafından kullanılması, kolay anlaşılır olmasıdır.

   Bu amaca ulaşmak için öncelikle pozitif hukuk temel alınarak konu seçimi yapılmıştır. Hukukun felsefesel ve sosyolojik esaslarına ilişkin konu ve sorunlara sadece ihtiyaç olduğu ölçüde yer verilmiş, ayrıntılı açıklamalardan, doktrinsel tartışmalardan kaçınılmıştır. Günlük yaşamda herkesin temel olarak kullanabileceği hukuki kurum ve kavramlar ise daha ayrıntılı olarak ela alınmıştır.

   Kitabın ikinci bir amacı da kitapta açıklanan konuların anlaşılıp anlaşılmadığını, okuyucuların kendi kendilerine denetlemelerine imkân sağlamaktır. Bu amaca ulaşmak için her bölümün sonuna çoktan seçmeli sorulardan oluşan bir bölüm testi konulmuştur.

   Kitabın en sonunda ise temel hukuk kavramlarına bir bütün olarak yer verdiğim, kısa bir sözlük hazırlanmıştır. Böylece bir kavram hakkında özlü bilgi sahibi olmak isteyenlerin kolayca bu bilgiye ulaşabilmesi sağlanmaya çalışılmıştır.

   Hukuk Başlangıcı kitabının tüm bu amaçlara ulaşması ve okuyucuya yararlı olması en büyük dileğimdir.

   Hukuk Başlangıcı
   Süleyman Yılmaz
   Yayınevi:
   Yetkin
   Basım Tarihi:
   2020 Kasım
   Basım Yeri:
   Ankara
   Sayfa Sayısı:
   278
   Boyut:
   16x24 cm
   Baskı:
   2
   ISBN/Ref:
   9786050506860

   Diğer Özellikler
   Stok Kodu9786050506860
   MarkaYetkin Yayınları
   Stok DurumuVar
   9786050506860

   PlatinMarket® E-Ticaret Sistemi İle Hazırlanmıştır.