Yetkin Yayınları İş Kazaları ve Meslek Hastalıklarından Kaynaklanan Manevi Tazminat Davaları-Mesut Balcı

  Fiyat:
  1.500,00 TL
  İndirimli Fiyat (%15) :
  1.275,00 TL
  Kazancınız 225,00 TL
  Havale / EFT:
  1.249,50 TL
  Kargo Bedava

  Kapatılan Yargıtay 21. Hukuk Dairesi, işbölümü gereği Sosyal Güvenlik Hukukuna ilişkin davaların yanı sıra, uzun yıllardır iş kazalarından veya meslek hastalıklarından kaynaklanan maddi veya manevi tazminat davalarını da temyiz merci olarak incelemiş ve bu konuda oluşturduğu içtihatlarda koyduğu ilkelerle uygulamaya ışık tutmuştur.     

  Ne yazık ki, ülkemizde gerçekleşen iş kazaları veya meslek hastalıkları dünya sıralamasında üst sıralardadır. Bu nedenle iş sağlığı ve güvenliği hukuku son derece önemli bir hale gelmiştir.   

  Sorumluluk hukukunun tartışmasız en sorunlu alanlarından birisi maddi ve manevi zararın önlenmesi ve giderilmesi sorunudur.

  Kapatılan Yargıtay 21. Hukuk Dairesi uygulamalarını anlatan vedaha önce yayınlanan İş Kazası ve Meslek Hastalıklarında Görev ve Yetki, Manevi Tazminat, İş Kazası ve Meslek Hastalığı kitaplarından sonra dördüncü kitap İş Kazalarından veya Meslek Hastalıklarından Kaynaklanan Maddi Tazminat Davaları olacaktır.    

  Bu kitap, daha önce yayınlanan üç kitap gibi Yüksek Dairenin maddi tazminat yönünden uygulamada rastlanan sorunlar karşısında sonuca vardığı çözümlemelerini ve bu davalara uzun yıllardan beri temyiz merci olarak bakmaktan kaynaklanan birikimini bir nebze ışık tutması için uygulayıcılara aktarmak amacıyla hazırlanmıştır. 

  Kitap Künyesi
  Yazar Mesut BALCI, Birol SONER, Bahri AYDOĞAN, Ahmet YENER
  Baskı Tarihi 2021/06
  Baskı Sayısı 1
  Boyut 16x24 cm (Standart Kitap Boyu)
  Cilt Sert Kapak (İplik Dikiş)
  Sayfa Sayısı 1694
  Diğer Özellikler
  Stok Kodu9786050508604
  MarkaYetkin Yayınları
  Stok DurumuVar
  9786050508604

  PlatinMarket® E-Ticaret Sistemi İle Hazırlanmıştır.