• Tüm Kategoriler
  • Yetkin Yayınları Milletlerarası Aile Ve Usul Hukuku (Ömer Uğur GENÇCAN)

   Fiyat:
   800,00 TL
   İndirimli Fiyat (%15) :
   680,00 TL
   Kazancınız 120,00 TL
   Havale / EFT:
   666,40 TL
   Kargo Bedava

   Yabancılık unsuru taşıyan aile hukukuna ilişkin işlem ve ilişkilere hangi devletin hukuku ve hangi usulün uygulanacağı hakkında uluslararası sözleşmeleri de kapsayacak şekilde Yargıtay uygulamasına yönelik gerek esas gerekse usul hükümlerini yansıtır bir kitap hazırlayarak özellikle göç hareketlerinin de yoğunlaştığı günümüzde hakim ve avukat kardeşlerimin karşılaşacağı sorunların çözümüne katkıda bulunmayı hedefledim.

   Elinizdeki kitabın konusu olan Milletlerarası Aile Hukuku davalarını da inceleyen Yargıtay İkinci Hukuk Dairesinde otuz iki yıldır (evet, otuz iki yıldır!) aralıksız görev yapıyorum. Yargıtay’da Milletlerarası Aile Hukukunu ilgilendiren binlerce (evet, binlerce!) dava dosyasını bizzat okudum ve binlerce (evet, binlerce!) Yargıtay ilamını bizzat yazdım. Binlerce kararda ahlaki, vicdani ve hukuki sorumluluğum vardır. Yayınlama mutluluğu ve huzuru bulduğum bu eser ile Milletlerarası Aile Hukukundaki birikimimi zamanın elverdiği ölçüde uygulamayı derinlemesine yansıtır şekilde siz kitap-dostlarıma sunuyorum.

   Milletlerarası Aile Hukuku davaları ile ilgili Yargıtay’ın kararları tarafımdan incelenerek emsal özelliği taşıyanları değerlendirilip bilimsel açıklama içinde sistematik bir şekilde kullanıldığı başka bir anlatımla anlamsız biçimde önünüze sıralanmadığı/yığılmadığı için bu eserin bir Kimsesiz İçtihatlar Mezarlığı olmadığının da farkında olunmasını isterim.

   Milletlerarası Aile ve Usul Hukuku
   Ömer Uğur Gençcan
   Yayınevi:
   Yetkin
   Basım Tarihi:
   2020 Mart
   Basım Yeri:
   Ankara
   Sayfa Sayısı:
   1244
   Boyut:
   16x24 cm
   Baskı:
   1
   ISBN/Ref:
   9786050505375

   Diğer Özellikler
   Stok Kodu9786050505375
   MarkaYetkin Yayınları
   Stok DurumuVar
   9786050505375

   PlatinMarket® E-Ticaret Sistemi İle Hazırlanmıştır.