Yetkin Yayınları Miras Hukuku (Ömer Uğur Gençcan)

  Ömer Uğur GENÇCAN

  Bir yazarın en büyük mutluluğu kısa sürede yeniden baskı yapma-sına olanak veren kitap-dostlarının varlığıdır. 2021 yılında beşinci baskısını yapan Miras Hukuku kitabımın 2022 yılında altıncı baskısını yapması sayesinde bu kez iş yoğunluğum sebebiyle derinleştirmeye fırsat bulamadığım bölümlere dokunabilme fırsatı bulduğum için çok ama çok mutluyum.

  Miras Hukuku diğer yazdığım alanlardan farklı olarak belki bir ömür boyu yazsanız hep eksik bir yerlerin kalacağı bir hukuk alanıdır. Ders kitaplarını da çok iyi incelediğinizde görürsünüz ki her kitabın çok derinleştiği alanların yanında çok yüzeyde kalmış alanlarının olduğunu rahatlıkla görürsünüz. Her kitabın farklı alanlarda bu yazgıyı paylaştı-ğını rahatlıkla tespit edebilirsiniz.

  Yargıtay’da Miras Hukukunu ilgilendiren yüzlerce (evet, yüzlerce!) dava dosyasını bizzat okudum ve yüzlerce (evet, yüzlerce!) Yargıtay ilamını bizzat yazdım. Yüzlerce kararda ahlaki, vicdani ve hukuki so-rumluluğum vardır. Kitap-dostlarım çok iyi bilirler ki bu kitap, OTUZ ÜÇ YILLIK emeğinin, göznurumun, yorgunluğumun ve mutluluğumun somutlaşmış bir ifadesidir.

  Miras Hukuku, Medeni Hukukun hemen hemen tüm konularıyla yakın bağı sayesinde üzerinde kalem oynatmanın çok zor olduğu bir alandır. Zaten zor ve sıkıntılı olan konuyu kısa paragraflarla, en sade cümlelerle hepsinden de öte ANLAŞILIR BİR KİTAP yazmak için gayret ettim.

  Barkod : 9786050512434

  Yayın Tarihi : 2022 Temmuz

  Kapak Türü : Ciltli

  Kağıt Türü : I.Hamur

  Baskı Sayısı : 6

  Sayfa Sayısı : 1743

  Ebat : 17x25

  Takım :

  Dili : Türkçe

  Ekler :

  Diğer Özellikler
  Stok Kodu9786050512434
  MarkaYetkin Yayınları
  Stok DurumuBu ürün geçici olarak temin edilememektedir.
  9786050512434

  PlatinMarket® E-Ticaret Sistemi İle Hazırlanmıştır.