• Tüm Kategoriler
  • Yetkin Yayınları Muhasebe Sistemleri ve Tekdüzen Hesap Planında Uygulaması - M. Serdar Atay

   Yetkin Yayınları Muhasebe Sistemleri ve Tekdüzen Hesap Planında Uygulaması - M. Serdar Atay
   Görsel 1
   Fiyat:
   50,00 TL
   İndirimli Fiyat (%10) :
   45,00 TL
   Kazancınız 5,00 TL
   Havale / EFT:
   44,10 TL
   45.00 www.tercihkitabevi.com
   Muhasebe Sistemleri ve Tekdüzen Hesap Planında Uygulaması - M. Serdar Atay
    
   Bu eser çalışmasında işletmenin gider yerleri, üretim yerleri ve idari yerler olarak bir bütün halinde organize edilmiştir. Dolayısıyla çalışmaya yön veren örnek olaydaki gider dağıtımı, genel üretim giderleri dağıtım tablosu olarak değil, gider dağıtım tablosu olarak düzenlenmiştir. Yani herhangi bir gider tüketildiğinde o gider üretim ve idari yerlere aynı anda dağıtılıp tek bir tablo üzerinde gösterilmiştir.

   Gider dağıtım tablosunun bu şekilde düzenlenmesindeki amaç, gider yerlerindeki gider kontrolünde üretim yerleri ve idari yerlerin bütünlüğünün sağlanmasıdır. 

   Eser çalışmasının asıl amacı, muhasebe biliminde kabul edilen temel dört muhasebe sisteminin (hesap çerçevelerinin) yukarıda belirtilen kriterler dahilinde örnek olayla tanıtılması ve bu sistemlerin Tek Düzen Hesap Planına  (çerçevesi) derlenmesidir. Ayrıca bu sistemlerin Tek Düzen Hesap Planına (TDHP) derlemesi yapılırken özellikle TDHP’ndaki bu dört farklı konumla gider yerleri bakımından muhasebe organizasyonu ve kontrolünün  (denetiminin) işletmeye ne denli etkin olup olmadığının incelenmesi ve karşılaştırılması hedef alınmıştır.

   Gelecekte Avrupa Birliği ülkelerinde muhasebe sistemleri yani hesap çerçevesi uygulanmasında serbestlik tasarlanmaktadır. Tabiiki bu serbestlik var olan dört sistemden herhangi birini seçmekle olacaktır. Amacımız içerisinde TDHP’na bu sistemleri derleyip bu serbestliğin Türk işletmelerine kazandırılmasıdır.
   Baskı Tarihi
   Mart 2021
   Baskı Sayısı
   1. Baskı
   Yayınevi
   Yetkin Yayınları
   Yazar
   Dr. M. Serdar Atay
   Sayfa Sayısı
   228
   Ebat
   16x24
   Diğer Özellikler
   Stok Kodu9786050508109
   MarkaYetkin Yayınları
   Stok DurumuVar
   9786050508109

   PlatinMarket® E-Ticaret Sistemi İle Hazırlanmıştır.