Yetkin Yayınları Yönetim Kurulu Başkanı - Metin Kıratlı

  Fiyat:
  250,00 TL
  İndirimli Fiyat (%15) :
  212,50 TL
  Kazancınız 37,50 TL
  Havale / EFT:
  208,25 TL
  Yönetim Kurulu, anonim şirketlerin idare ve temsil organı olması hasebiyle, bir anonim şirketin lokomotifi konumundadır. Genel kurulca alınan kararların uygulayıcısı pozisyonunda olan yönetim kurulunun kaptan köşkünde ise yönetim kurulu başkanı yer almaktadır. Bununla birlikte, bu denli önemli bir misyon üstlenen, görev ve sorumluluklar yüklenen yönetim kurulu başkanı ile ilgili Türk Ticaret Kanununda ayrıntılı bir düzenleme bulunmamaktadır. İşte bu çalışma, yönetim kurulu başkanının hukuki statüsü ile kanunda da ayrıntılı olarak yer almayan görev, yetki ve sorumluluklarının kapsamlı bir şekilde ortaya konulduğu bir çalışma olarak karşımıza çıkmaktadır.
  Bir doktora tezi olarak ortaya çıkan bu çalışma, daha sonra kitap haline getirilerek siz değerli okuyucularımızın istifadesine sunulmuştur.
  Esas itibarıyla üç ana bölümden oluşan bu kitabın birinci bölümünde, yönetim kurulu ve yönetim kurulu başkanı ile ilgili genel esas-lara etraflıca yer verildikten sonra, ikinci bölümde yönetim kurulu başkanının görev ve yetkileri ayrıntılı bir biçimde ele alınmıştır. Kitabın son bölümünde ise yönetim kurulu başkanının hukuki sorumlulukları neden-sonuç ilişkisi çerçevesinde ayrıntılı olarak incelenmiştir. Bütün bunlar yapılırken, alanında saygın birçok müellifin kıymetli teorileri de göz önünde bulundurulmuş ve fakat okuyucuyu kuramsal tartışma ortamına sürüklemekten özenle kaçınılmıştır. Dolayısıyla konular net biçimde ortaya konularak, yönetim kurulu başkanının görev, yetki ve sorumlulukları ile ilgili olarak teorideki çıkmazlara ve uygulamada ya-şanan birçok soruna açıklık getirilmeye çalışılmıştır.
  Baskı tarihi
  Haziran 2021
  Baskı sayısı
  1. baskı
  Yayınevi
  Yetkin yayınevi
  Yazar
  Metin kıratlı
  Sayfa sayısı
  179
  Ebat
  16x24
  Diğer Özellikler
  Stok Kodu9786050509014
  MarkaYetkin Yayınları
  Stok DurumuVar
  9786050509014

  PlatinMarket® E-Ticaret Sistemi İle Hazırlanmıştır.